Группа продленного дня

Трудовой десант в ГПД

Будни в группе продленного дня

Каляндарна-тэматычнае планаванне выхаваўчай работы ў групе падоўжанага дня на 2020/2021 навучальны год

№ тыдня

Назва тыдня

Дзень тыдня

 

Дата

Мерапрыемства на свежым паветры

Мерапрыемства ў памяшканні

1.

“Прывітанне, школа!”

 

Панядзелак

02.09

Экскурсія па школе і школьным двары “Знаёмцеся, наша школа!”

Гульнёвая праграма “Падарожжа ў краіну ведаў”

Аўторак

03.09

Прагулка-даследаванне

“Бяспечны школьны двор”

 

 Інфармацыйная служба навін (ІСН) "Адкуль да нас прыйшла кніга"

Серада

04.09

Экскурсія “  Клапоцімся аб здароўі”

Гутарка “Твой знешні выгляд”

Чацвер

05.09

Вяселыя старты  на свежым паветры

Гадзіна загадак і адказаў “Жыхары школьнага рукзачка”

Пятніца

06.09

Спартыўныя спаборніцтвы

Выстава дзіцячых малюнкаў

“Школьная краіна”

2

“Фруктова – агароднінная дача”

 

Панядзелак

09.09

Прагулка- практыкум

"Чырвоны, жоўты, зялены"

 

Відэазанятак

 "Ягады, гародніна і садавіна-вітамінавыя прадукты"

Аўторак

10.09

ФАЗ "Моцныя, смелыя, спрытныя"

 

Творчая майстэрня.

Лепка “Ваза с фруктамі і гароднінай”

Серада

11.09

Дзень гульні "Разам весела гуляць"

Гадзіна загадак, рэбусаў і жартаў "Што ў кошыку адгадайце, дружна хорам называйце"

 

Чацвер

12.09

Занятак са скакалкай

“Папрыгушкі – прыгуны”

 

Творчая майстэрня.

Вырабы з фруктаў і гародніны “Агародныя шэдэўры”

 

Пятніца

13.09

Прагулка–заданне

 "Кніга скаргаў прыроды"

Тэатр – экспромт

“Спор гародніны”

3

"Лужок Сяброўства, Гульняў і Весялосці"

 

Панядзелак

16.09

Спартыўна – гульнёвая

праграма “Гульняград”

 

Віртуальнае  падарожжа

 "Мая Беларусь"

 

Аўторак

17.09

Спартыўная гадзіна

“Усе гульні да нас у госці”

 

Выстава-фантазія "Цуды ў агародзе"

Серада

18.09

Прагулка-заданне "Рыхтуем запасы для птушак"

 

 

Клубны час "Мае правы і абавязкі"

Чацвер

19.09

Эстафеты на свежым паветры "Мы як колеру вяселкі, неразлучныя ніколі"

 

Аплікацыя “Восеньскае дрэва”

Пятніца

20.09

Гульня “Паравозік Дружбы”

 

Малюнак на асфальце

“Самы - самы лепшы сябар”

4

"Парк восеньскіх забаў"

 

Панядзелак

23.09

Прагулка –назіранне "Слухаем музыку прыроды"

Ролевая гульня "Службы выратавання"

Аўторак

24.09

Спартыўная праграмма

“Восеньскі марафон”

Віктарына "ПерваЗнайка"

Серада

25.09

Конкурсна-гульнёвая праграма

“Восеньскі разгуляй з Машай і

Мядзведзем”

Пазнавальная гульня “З якога

дрэва лісток?”

Чацвер

26.09

Акцыя “Збяры макулатуру-захавай дрэвы”

Творчая майстэрня.

Маляванне адбіткамі лістоў

“Восеньскі парк”

Пятніца

27.09

Прагулка-творчасць

“Восеньскі букет”

Творчая майстэрня

“Падарунак для бабулі і

дзядулі”

5

"Лес – грыбное каралеўства”

 

Панядзелак

30.09

Спартыўная

эстафета на свежым паветры

Відэавіктарына “Што мы ведаем аб грыбах?”

 

Аўторак

01.10

ФАЗ  “Самы прыгучы”

Выстава-праект "З бабуляй і дзядулем мы проста майстры"

Серада

02.10

Прагулка-заданне. Збор прыроднага матэрыялу

 

Пазнавальная гульня “Веру – не веру”

Чацвер

03.10

Аперацыя

“Жоўты ліст”

Майстэрня маленькіх чараўнікоў. Лепка

 “ Грыбная палянка”

Пятніца

04.10

Прагулка–назіранне "Дзіўнае побач"

Тэатр – экспромт

“На лясной палянцы"

6

“Крэпасць  бяспекі"

 

Панядзелак

07.10

Аздараўленчая прагулка “Сонейка, паветра і вада – нашы лепшыя сябры”

Эрудыт-лато

“Ведае кожны: бяспека-гэта

важна!”

Аўторак

08.10

Спартыўная эстафета

“Юныя пажарныя”

Прагляд мультфільма “Урокі асцярожнасці ад цётачкі Савы”

Серада

09.10

Гульня – крычалка

“ Так ці не?

Практыкум

“Адзін дома”

Чацвер

10.10

Гадзіна гульні на свежым паветры

Вусны часопіс “Мір прафесій”

Пятніца

11.10

"Прагулка–практыкум "Небяспечна-бяспечна”

Тэатр- экспромт “Церамок”

 

7

"Палац   кахання   і    пяшчоты"

 

Панядзелак

14.10

Экалагічная сцяжынка "Восеньскія змены ў прыродзе

 

 

ІСН "14 кастрычніка – Дзень маці". "Імя анёла – мама"

Аўторак

15.10

ФАЗ "Вясёлыя рабяты”

Конкурс малюнкаў

“Мая мама – лепшая на свеце!”

Серада

16.10

Камбінаваная прагулка "Мы гуляем, адпачываем"

Лялечны тэатр - экспромт. Спектакль "Воўк і семера казлянят"

Чацвер

17.10

Працоўны дэсант “Чысты двор”

Кірмаш  “Маміны рэцэпты”

Пятніца

18.10

Экалагічная прагулка "Азбука прыроды"

Конкурсна-гульнёвая праграм “Маміны  памочнікі”

 

8.

«Мыс патрыётаў»

 

Панядзелак

21.10

Гадзіна гульні "Беларускія народныя гульні"

Віртуальнае падарожжа па Беларусі

 

 

 

Аўторак

22.10

ФАЗ "Паласа перашкод”

Відэавіктарына

“Мой Нясвіж -мілы і родны горад!”

 

Серада

23.10

Прагулка

 "У прыроды няма дрэннага надвор’я"

Пазнавальная гульня

“Як гучыць па- беларуску

 

Чацвер

24.10

Занятак з мячом “Мой вясёлы, звонкі мяч”

Творчая майстэрня. Аплікацыя “Беларускі арнамент”

 

Пятніца

25.10

Бегавая эстафета

“Раз, два, тры  - бяжы!”

Творчая гульня

“Сачыняем казку разам”

 

 

9.

«Экалагічны запаведнік»

 

Панядзелак

28.10

Гадзіна   гульні «Лясная карусель»

Аперацыя “Лепшы сябар флікер”

 

Аўторак

29.10

Аперацыя  «Нашы пярнатыя сябры»

Экалагічны трэнінг

“Як утылізаваць адходы”

 

Серада

30.10

Вясёлыя старты

Віктарына аб кветках

 

Чацвер

31.10

Ролевыя гульні на свежым паветры

Творчая  майстэрня.

Аплікацыя “Гэтыя забаўныя жывёлы”

 

 

Пятніца

Канікулы

01.11

Прыродазнаўчая экскурсія” Што змянілася ў прыродзе?”

Конкурс малюнкаў “Мы –сябры прыроды”

 

10.

«Горад Здароўя»

 

Панядзелак

Кан

04.11

Аздараўленчая прагулка

“У здаровым целе- здаровы дух!”

Гульня – падарожжа

“У гасцях у Нехварэйкі”

Аўторак

Кан

05.11

ФАЗ «Быць здаровым-гэта модна!»

Клубная гадзіна «Шкодныя звычкі - не маюць сястрычкі!»

Серада

Кан

06.11

Гадзіна гульні «Гульні розных народаў»

Гульня – віктарына “Дазваляецца-забараняецца”

Чацвер

Кан

07.11

Экскурсія ў дзіцячы сад. Акцыя «Дорым радасць малышам»

Клубны час «Дружба  пачынаецца з усмешкі»

Пятніца

Кан

08.11

Спартыўна-гульнявы занятак «Жыве на нашай планеце народ вяселы–дзеці!

Маляванне  “ Не хварэй!”

11.

«Лабараторыя эксперыментаў і адкрыццяў»

 

Панядзелак

11.11

Прагулка-практыкум «Асцярожна! Тонкі лед»

Фотарэпартаж “Памятныя месцы роднага краю”

Аўторак

12.11

Прагулка  «Восень –пагод восем....»

Гульня

 “Карыснае –не  карыснае"

Серада

13.11

Эстафета  «Вяселыя старты»

Гульня “Угадай, што ў куфэрачку”

Чацвер

14.11

Спартыўныя спаборніцтвы

КТС «Лета на падаконніку». Догляд за пакаевымі кветкамі

Пятніца

15.11

Аздараўленчая прагулка

Гадзіна пытанняў і адказаў

12.

«Церамок Правоў, Правіл і Абавязкаў»

 

Панядзелак

18.11

Гадзіна гульні «Як на тоненькі лядок выпаў беленькі сняжок...»

Вусны часопіс “Я дзіця, я маю права на…”

Аўторак

19.11

Камбінаваная прагулка «Адпачываем і гуляем, правоў іншых не парушаем»

Гульнёвы практыкум

“Падарожжа ў краіну  ветлівасці  па дарозе Маральнасці”

 

Серада

20.11

Спартыўная гадзіна

Гадзіна гульні «Падарожжа ў Праваград»

Чацвер

21.11

Прагулка-пошук «Каму зімой дапамога патрэбна?»

Сама-прэзентацыя

“Я ў будучым” 

Пятніца

22.11

Гульня –спаборніцтва

“Адзін за ўсіх і ўсе за аднаго”

Ролевая гульня

“Суд над чалавекам”

13.

“ Бывай, восень!”

Панядзелак

25.11

Эстафеты. Гульні з бегам

Гульня на логіку “Калі і дзе гэта бывае?”

Аўторак

26.11

Прагулка–назіранне

 “Што змянілася ў прыродзе?”

Конкурсна-гульнёвая  праграма

 “Восеньскі разгуляй”

Серада

27.11

Комплекс агульнаразвіваючых практыкаванняў на свежым паветры

Маляванне “Бывай, восень!”

Чацвер

28.11

Гульня-забава “Два Маразы”

Клубная гадзіна. Рэбусы, загадкі, вершы-рыфмаванкі

Пятніца

29.11

Аздараўленчая прагулка

 “Які цудоўны дзень!”

Гутарка “Загартоўвай свой арганізм”

14.

«Замак Снежнай Каралевы»

 

Панядзелак

02.12

Прагулка - назіранне

“Небяспекі зімы”

Конкурсная праграма

“Прывітанне, Зімачка - Зіма!”

 

 

Аўторак

03.12

ФАЗ  «Я маю права быць спрытным і смелым»

 Клубная гадіна

“Жарты, рэбусы, загадкі аб зіме”

Серада

04.12

Аздараўленчая прагулка

“Ой ты, зімачка- зіма,

Табе рада дзетвара!”

Віктарына « Што я ведаю пра зіму?»»

Чацвер

05.12

Аздараўленчы занятак

“Кіданне снежак”

Творчая майстэрня.

Паперапластыка. “Цуда- сня-

жынка”

Пятніца

06.12

Прагулка –заданне

“Памагайце птушкам, памагайце, у бядзе зімой не пакідайце!”

Выпуск плаката “Дапаможам пярнатым сябрам!”

15.

«Кірмаш талентаў»

 

Панядзелак

09.12

Гадіна адпачынку

“Зімовыя забавы”

Клубны час «Небяспечныя цацкі – петарды і хлапушкі!»

Аўторак

10.12

Спартыўныя старты «першаклас-ных снегавікоў»

Лепка “Сучасны Снегавік”

Серада

11.12

Гадзіна гульні. Навагоднія забавы, конкурсы, фокусы.

Маляванне “Узоры на шкле”

Чацвер

12.12

Конкурс “Лепшая зімовая баба”

Майстэрня маленькіх чараўнікоў «Навагоднія ўпрыгожванні»

Пятніца

13.12

Гадзіна гульні на свежым паветры «Водзім, водзім карагоды»

Аплікацыя “Зімовы лес”

16.

«Свята ў дзверы да нас стукаецца»

 

Панядзелак

16.12

Прагулка

“Мароз і сонейка –цудны дзень!”

Конкурс малюнкаў і плакатаў “Саблюдаем законы дарог”

Аўторак

17.12

Спартакіяда “Снегавы камяк”

Відэазанятак “Навагоднія

традыцыі народаў свету”

Серада

18.12

Прагулка-фантазія «Танцуючыя сняжынкі»

Чытаем і абмяркоўваем.

 Г. Осцер «Шкодныя парады»

Чацвер

19.12

Конкурс снежных скульптур

Конкурс малюнкаў

«Новы год»

Пятніца

20.12

Прагулка

«Зімовыя прыкметы»

Відэазанятак

“Гісторыя навагодняй цацкі”

 

17.

«Навагодняе свята»

Панядзелак

23.12

Зімовыя эстафеты

Творчая майстэрня  Дзеда Мароза “Выраб карнавальнай маскі”

 

Аўторак

24.12

Экалагічная прагулка

“Захаваем елкам жыццё”

 

Свята “Збіраемся ля навагодняй ёлкі”

 

 

                     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

№ вучэбнага тыдня. Тэма тыдня

Дзень тыдня,

дата

Заняткі на паветры

Арганізатары і выканаўцы

Заняткі ў памяшканні

Арганізатары і выканаўцы

           

18.Зімовыя цуды  і  забавы

 

Пан.

13.01

Агульнаразвіваючыя практыкаванні на свежым паветры

Выхавацель,

ініцыятыўная  група дзяцей

Гутарка «Як я правёў канікулы?»

Выхавацель,

ініцыятыўная  група дзяцей

 

А

14.01

Прагулка- фантазія “Зімовыя малюнкі

Выхавацель,

  ініцыятыўная  група дзяцей

Клубная гадзіна “Румяныя шчочкі”

Выхавацель,

ініцыятыўная  група дзяцей

 

С

15.01

Спартыўная гадзіна “Як стаць Гуліверам”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Клубная гадзіна “У гасцях казкі” (казкі пра зіму»

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

Ч

16.01

Час гульні “Два маразы”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Тэатр на далоні “Калядкі”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

Пятн.

17.01

Прагулка-назіранне “У лес пускаюць без білета”

Вых., група дзяцей.

Кругавая размова “Новы год у маёй сям’і”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

19.Усе работы добрыя

Пан.

20.01

Гульня-інсцэніроўка па вершу Л. Аліфіравай “Кім жадаеце стаць вы, дзеці?”

Вых., бацькі

Вусны часопіс “Якога колеру рамёствы”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

A

21.01

Спартыўная гадзіна “Небяспечная Па-Жар-птушка”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Конкурс малюнкаў “Я б у выратавальнікі пайшоў”

Вых, ініц. група дзяцей.

 

 

 

С

22.01

Грамадазнаўчая экскурсія “Ветлівы пакупнік”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Афармленне выставы

“Прафесіі маіх бацькоў”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

Ч

23.01

Спартыўная гадзіна  “Хто любіць працу, таго людзі паважаюць”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Кніжкіна лякарня “Рамантуем кнігі класнай бібліятэкі

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

Пятн.

24.01

 

Прагулка-заданне “Птушыная сталоўка”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Выхаваўчае мерапрыемства «Все профессии нужны, все профессии важны»

 

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

№ вучэбнага тыдня. Тэма тыдня

Дзень тыдня,

дата

Заняткі на паветры

Арганізатары і выканаўцы

Заняткі ў памяшканні

Арганізатары і выканаўцы

 

С

16.01

Грамадазнаўчая экскурсія “Ветлівы пакупнік”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Клуб юных

даследчыкаўАдкуль што бярэцца?”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

Ч

17.01

Спартыўная гадзіна  “Хто любіць працу, таго людзі паважаюць”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Кніжкіна лякарня “Рамантуем кнігі класнай бібліятэкі

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

Пятн.

18.01

Прагулка-заданне “Птушыная сталоўка”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Афармленне выставы

“Прафесіі маіх бацькоў”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

18. Хачу ўсё ведаць

Пан.

20.01

Спартыўная гадзіна “У краіне Светлафорыі”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

ІСН

 “Навука нашага жыцця, або у свеце вынаходстваў”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

A

21.01

Прагулка-назіранне “Незвычайнае ў звычайным

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Эрудыт-латоШляхі-дарогі ў свет здароўя

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

С

22.01

Прагулка-даследванне “Чараўніца-зіма”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Разам з гномам Эканомам “Колькі стоіць Кропелька?"

Вых.,

ініцыятыўная група дзяцей

 

Ч

23.01

Час гульні “Кемлівасць – у гульні дапамога”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Лего-майстэрня “Разумныя рэчы”

Вых, ініц. група дзяцей.

№ вучэбнага тыдня. Тэма тыдня

Дзень тыдня,

дата

Заняткі на паветры

Арганізатары і выканаўцы

Заняткі ў памяшканні

Арганізатары і выканаўцы

 

20. Па старонках добрых кніг

Пан.

 27.01

Спартыўная гадзіна “Залаты ключык бяспекі”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

ІСН “Кнігі юбіляры”: К. Чукоўскі. “Тэлефон і др.”; А. Н. Талсты “Залаты ключык”; Э. Успенскі “Кракадзіл Гена”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

A

28.01

Спартыўная гадзіна “Майдадыр прыходзіць у госці”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Наш Эрмітаж “Мой любімы кніжны герой”

Вых.

 

 

С

29.01

Гульня-практыкум “Капейка рубель беражэ”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Клубная гадзіна “Якая гаспадыня, такая і хата”

Вых.

 

 

Ч

30.01

Спартыўная газіна “Маё, тваё, наша”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

КТД “Будуем Дом сяброўства”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

Пятн.

31.01

 

Гульня-квэст “У пошуках залатога ключыка”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Выстава кніг “Што чытаюць нашы бацькі?”

Вых.

 

21. Да подзвігу герояў сэрцам дакраніся

Пан.

03.02

 

Грамадазнаўчая экскурсія “Іх імёнамі названы вуліцы”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Клубная гадзіна “Дзе мір і лад не патрэбен клад”

Вых.,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

A

04.02

Спартыўная гадзіна “Багатырская застава”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Музычны час “Песні, апаленыя вайной”

Вых, ініц. група дзяцей.

 

 

С

05.02

Гульня-заданне “Моцныя духам мацней сцяны”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Клубная гадзіна “Што даражэй грошай”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

Ч

06.02

Спартыўная гадзіна “Зарніца”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Клубная гадзіна “Той герой, што за Радзіму гарой”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

 

 

Пятн.

07.02

 

Камбінаваная прагулка “ У царстве Цудаміра”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

ІСН “8 лютага – Дзень юнага героя антыфашыста”

 

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

22. Канікулы – вясёлая пара

Пан.

10.02

 

Час гульні “Гульні розных народаў”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Клубная гадзіна “Дзяніскіны страшылкі”

Вых.,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

A

11.02

Камбінаваная прагулка “Чароўны клубочак”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Наш вясёлы аловак“Усе казкі да нас у госці”

Вых, ініц. група дзяцей.

 

 

С

12.02

Конкурс “Мае здольнасці, або, а вам слабо!”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Віктарына “Задачкі дамавёнка Кузі”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

Ч

13.02

Спартыўная гадзіна “Вясёлыя эстафеты”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Выраб паштовак да свята 23 лютага

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

Пятн.

14.02

 

Прагулка-даследванне “Якога колеру снег?”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Выстава “Супер-папа”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

23. Юныя абаронцы радзімы

Пан.

17.02

 

Прагулка-забава “На дарозе галалёд. Стоп. Увага, народ!”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

ІСН “Наша войска моцнае”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Клубная гадзіна “Каму што прыналежы-

ць?”

Клубная гадзіна-гульня “Падарожжа па прафесіях нашых тат”

Спартыўная гадзіна “Клянёмся рыцарамі быць”

Пошукавыя гульніСак-рэты маскіроўкі”

Конкурс малюнкаў “Лепей таты не знайці”

 

 

A

18.02

Спартыўная гадзіна “Маленькі да ўдаленькі

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Чытаем-абмяркоўваем: С. Магілёўская “Казка пра гучны барабан”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

С

19.02

Спартыўная гадзіна

“Сябар у бядзе не пакіне”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Клубная гадзіна “Каму што належыць?”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

Ч

20.02

Спартыўная гадзіна “Клянёмся рыцарамі быць”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Клубная гадзіна-гульня “Падарожжа па прафесіях нашых татаў”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

Пятн.

21.02

 

Пошукавыя гульніСакрэты маскіроўкі”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Конкурс малюнкаў “Лепей таты не знайці”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

24. Масленіца-гарэза, вясне дапамагае, зіму выпраўляе!

Пан.

24.02

 

Час гульні “З горкі саначкі ляціце, толькі ногі беражыце!”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Вусны часопіс “Сударыня Масленіца”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

A

25.02

Масленічные забавы “Гарэлкі. Матухна- вясна. Світанак-паланіца”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Музычная гадзіна “Развучванне масленічных песень”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

С

26.02

Камбінаваная прагулка

“Масленічны  марафон заклічак”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Клуб

юных даследчыкаў

“Масленіца-блінаедка, або эканомныя рэцэпты”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

Ч

27.02

Спартыўная гадзіна “ “Апошнія зімовыя забавы”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Майстэрня “Выраб масленічных атрыбутаў”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

Пятн.

28.02

 

Свята “Масленіца запрашае ў госці”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Конкурс чытальнікаў “Мае лепшыя вершы”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

 

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

 

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

25. Свята нашых мам

Пан.

02.03

 

Камбінаваная прагулка

“Вясна-красна. Абуджэнне прыроды”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Міс Зачараваннеконкурс

для дзяўчынак

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

Вых.,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

A

03.03

Вясновыя забавы

“Сонейка-прывітанне”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Вершы пра 8 сакавіка – конкурс чытальнікаў

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Вых, ініц. група дзяцей.

 

 

С

04.03

Спартыўная гадзіна

“Будзем жанчын абараняць”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Конкурс малюнкаў “Мімоза маці”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

 

Ч

05.03

Грамадазнаўчая экскурсіяПадарожжа

па прафесіях мам

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Збор калектыва

Мае ўчынкі

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

 

Пятн.

 06.03

Экскурсія « Пахі вясны»

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Конкурсная праграма «Нашым мамам прысвячаецца»

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

26. Я здароўе зберагусам сабе  дапамагу

Пан.

09.03

 

Грамадазнаўчая

экскурсія Сонлепшы лекар.”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

ІСН “Здаровая ежа для ўсёй сям’і”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

Вых.,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

A

10.03

Рэйд

“Чысты школьны двор”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Гутарка “Вочы- галоўныя памочнікі чалавека”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Вых, ініц. група дзяцей.

 

 

С

11.03

Прагулка-размова “Навошта чалавеку скура?”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Інтэлектуальны марафонКаб вушы чулі

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

 

Ч

12.03

Спартыўная гадзіна

“Вясёлыя старты”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Аплікацыя

Што добра для здароўя?”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

 

Пятн.

13.03

 

Прагулка-забава

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Настольныя гульні

 

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

27. Падарожжа ў гісторыю

Пан.

16.03

 

Прыродазнаўчая экскурсія “У страну дрэў”

Інструктаж па ТБ пад час вясновых канікул

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

ІСН “Белавежская пушча. Дыханне гісторыі”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

Вых.,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

A

17.03

Працоўная атака “Падарым прыродзе чысціню”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Вусны часопіс “Тайна запаведнай ракі”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Вых, ініц. група дзяцей.

 

 

С

18.03

Спартыўная гадзіна

“Беларускія народныя гульні”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Беларускі народны каляндар

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

 

Ч

19.03

Прагулка-гульня “Кошык грыбніка”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Конкурс малюнкаў “Раслінны свет”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

 

Пятн.

20.03

 

Гадзіна футбола

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Гутарка “Гісторыя Нясвіжскага раёна”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

28. Падарожжа ў свет казак

Пан.

23.03

 

Грамадазнаўчая экскурсія

“Як казка прыйшла да нас у госці”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

ІСН “Навошта нам  патрэбны казкі?”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

Вых.,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

A

24.03

Працоўная аперацыя “Чысціня – наш сябар”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Дзень любімай кнігі

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Вых, ініц. група дзяцей.

 

 

С

25.034

Спартыўная гадзіна

“Бег на перагонкі”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Арт-калаж “Казачны каламбур”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

 

Ч

26.03

Прагулка-творчасць “Каб я быў чараўнік…”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Майстэрня “Вясёлыя дзеці” – выраб закладак для кніг”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

 

Пятн.

27.03

 

Рухомыя гульні на школьнай пляцоўцы

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Агенства “Банка дурасцЯў”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

29. Касмічныя абшары

Пан.

06.04

ІСН “Скараем космас”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Грамадазнаўчая экскурсія

“Пра космас і касманаўтаў”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

Вых.,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

А

07.04

Працоўная аперацыя

“Касмічнае смецце”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Разгадванне сканворда “Сусвет”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Вых, ініц. група дзяцей.

 

 

С

08.04

Спартыўная гадзіна

“Ляталка”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Вусны часопіс “Дацянуцца да зорак”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

 

Ч

09.04

Прагулка-гутарка “Касмічныя караблі”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Гульня-даміно “Сузор’і”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

 

Пятн.

10.04

 

Гульні і забавы на свежым паветры

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Інтэлектуальная гадзіна “Засваенне космасу”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

30. Вясна-красна

Пан.

13.04

 

Прыродазнаўчая экскурсія “Змены ў прыродзе”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

ІСН “Красавіцкія замалёўкі”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

Вых.,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

A

14.04

Працоўная аперацыя

“Чысціня школьнай пляцоўкі”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Вусны часопіс “Загадкі аб вясне”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Вых, ініц. група дзяцей.

 

 

С

15.04

Спартыўная гадзіна

“Бегчы – здароўе ўмацоўваць”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Выстава малюнкаў “Свет вачыма дзіцяці”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

 

Ч

16.04

Тэмпавая прагулка

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Правілы паводзін “Калі ты адзін дома”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

 

Пятн.

17.04

 

Загадкі-галаваломкі пра вясну

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Арт-калаж

“Дыханне вясны”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

31. Сям’я – гэта шчасце

Пан.

20.04

 

Грамадазнаўчая экскурсія

“Людзі ўсяго сусвету”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

ІСН “Сям’я вачыма дзіцяці”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

Вых.,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

A

21.04

Спартыўная гадзіна

“Спорт – гэта лад жыцця”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Гадзіна ціхага чытання

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Вых, ініц. група дзяцей.

 

 

С

22.04

Прагулка-назіранне “Што вясна прынесла?”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Інтэрактыўная гульня “Ідэальная сям’я”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

 

Ч

23.04

Гульні-забавы “Ведаем і гуляем”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Настольныя гульні

 

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

 

Пятн.

24.04

 

 “Па марам, па валнам” – рухомыя гульні на паветры

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Конкурс малюнкаў “Мая сям’я”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

32. Міру – мір!

Пан.

27.04

 

Прыродазнаўчая экскурсія

“Красоты беларускага краю”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

ІСН фотакамера глядзіць у свет: “Які прыгожы гэты свет!”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

Вых.,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

A

28.04

Рэйд па прышкольнаму ўчастку

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Завочнае падарожжа па запаведніках свету “Зямля – наш агульны дом”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Вых, ініц. група дзяцей.

 

 

С

29.04

Гульні, эстафеты

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Конкурс чытальнікаў вершаў пра шчаслівае дзяцінства

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

 

Ч

 

30.04

Конкурс малюнкаў на асфальце “Захаваем мір на Зямлі”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

КТС “Фэст кветак”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

 

Пятн.

01.05

выхадны

 

 

 

 

 

33. Салют Перамогі

Пан.

04.05

Спартыўная гадзіна

“Дастаў- данясі”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Чытацкая канферэнцыя “Іх подзвіг будзе жыць у стагоддзях”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

Вых.,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

A

05.05

МініпаходРазам весела крочыць па абшарах

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Маляванне на тэму

« Мы за мір на ўсім свеце»

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Вых, ініц. група дзяцей.

 

 

С

06.05

Грамадазнаўчая экскурсія Ніколі не забудзем (ускладанне кветак да помніка)

 

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

ІСН “Дзень Перамогі са слязамі на вачах…”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

 

Ч

07.05

 

Тэмпавая прагулка

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Аперацыя «Абеліск»

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

 

Пятн.

08.05

 

Паход па месцах баявых дзеянняў “Памяць сэрца”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Ролевая гульня “Суд на грамадскім злом”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

34. Прырода- цуд свету

Пан.

11.05

 

Прыродазнаўчая экскурсія

“Узоры прыроды”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Гульня-віктарына “У свеце жывёл”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

Вых.,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

A

12.05

Спартыўная гадзіна

“Вясенняя спартакіяда”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Выстава малюнкаў, плакатаў “Прырода вачыма дзіцяці”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Вых, ініц. група дзяцей.

 

 

С

13.05

 

Прагулка-размова “Тайны запаведнага лесу”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Гутарка  “Правілы паводзін у прыродзе”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

 

Ч

14.05

 

Рухомыя гульні, эстафеты

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Гульня па станцыях

“Я і прырода”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

 

Пятн.

15.05

 

Гульні- забавы

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Настольныя гульні экалагічнага зместу

 

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

35. Насустрач лету

Пан.

18.05

 

Прыродазнаўчая экскурсія

“Дыханне лета”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

ІСН “Сфера інтэрэсаў”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

Вых.,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

A

19.05

Працоўная аперацыя “Зялёная аптэка” (збор лекавых раслін)

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Свята любімай кнігі пра лета

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Вых, ініц. група дзяцей.

 

 

С

20.05

 

 

Спартыўная гадзіна

“Турнір сяброўства”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Дзень вясновых імяніннікаў

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

 

Ч

21.05

Прагулка-практыкум “Вуліца і мы”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Клубная гадзіна “Танцавальны марафон”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

 

Пятн.

22.05

 

Паход на возера “Калі з сябрам выйшаў у дарогу…”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Гульня “Чароўны стул”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

36. Прывітанне, летнія канікулы!

Пан.

25.05

Гадзіна футбола

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Дзень летніх імяніннікаў

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

Вых.,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

A

26.05

Рухомыя гульні па выбару дзяцей

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Гутарка “Помні і летам, што ты – вучань”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Вых, ініц. група дзяцей.

 

 

С

27.05

 

Прагулка-назіранне “Прырода ў чэрвені”

 

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

ІСН

 “1 чэрвеня – Дзень абароны дзяцей”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

 

Ч

28.05

 

Спартыўная гадзіна

“Ах, лета, лета!”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Гутарка “Лета, цудоўная пара года!”

Інструктаж па ТБ пад час летніх канікул

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

 

Пятн.

29.05

 

Гульні на свежым паветры

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

Урачыстая лінейка “Да  сустрэчы, школа!”

Выхавацель,

ініцыятыўная група дзяцей

 

 

 

 

 

свернуть

Клавсюк Ольга Евгеньевна

  • Должность: воспитатель
  • Образование: Высшее
  • Категория: первая